Maszyny owijające

  • Home
  • Maszyny owijające
owijarka - Maszyny owijające
Maszyny owijające

Oferujemy maszyny owijające folią stretch, które doskonale zabezpieczają towar znajdujący się na paletach przed deszczem, śniegiem i brudem. Palety owinięte maszynowo są bardzo stabilne i zachowują powtarzalność pakowania. Obniżają koszty zużycia folii w stosunku do ręcznego owijania oraz skracają czas wyprodukowania gotowej palety z produktem.

Nasze owijarki

Produkowane owijarki posiadają duży zakres możliwej kalibracji, funkcje wstępnego rozciągania folii do 250% oraz podawania foliowych kapturów foliowych na górną część palet, które zwiększają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i pyłoszczelność.   

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania, aby uzyskiwać jak najwyższą wydajność przy jak najniższym zużyciu i poborze energii przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa.

240 F 306046097 4UUpSlSmJDgSmtkWeA6JtUBjCILeTVVO - Maszyny owijające
owijarka 1 - Maszyny owijające

Wydajność maszyn wynosi od 240 do 1600 worków / godzinę.

Maszyny owijające wyposażone są w rolkę napinającą folię poprzez hamowanie elektromagnetyczne lub w rozciąganie wstępne folii.

Rozciąganie wstępne folii pozwala w najlepszy sposób wykorzystać cechy folii i zaoszczędzić około 30-40%.

Maszyny wyposażone są w specjalne elementy tnące folię i gładkie szczotki wygładzające, aby uzyskać idealne wykończenie folii.

Wbudowany panel sterujący wraz z wyświetlaczem umożliwia szybką sygnalizację błędów, zmianę ręczną i synchronizację cykli owijania.

Dodatkowe wyposażenie

Dodatkowym wyposażeniem może być dozownik górnego arkusza, który umieszcza arkusz polietylenu na wierzchu palety nieruchomo na stole obrotowym.

Podajnik górnych arkuszy posiada możliwość automatycznego wyszukiwania wysokości palety oraz sygnalizacji braku folii.

Podajnik kapturow - Maszyny owijające