Maszyny paletyzujące

Trudno wyobrazić sobie duże przedsiębiorstwo produkujące na szeroką skalę bez maszyn przemysłowych.

Proces produkcji dzięki pracy maszyn przebiega sprawnie, co zwiększa ilość wyprodukowanych towarów. Jednak aby produkt wyjechał z fabryki, musi on być stosownie i bezpiecznie zapakowany.

Do tych czynności używane są maszyny paletyzujące. Wspomniane wyżej urządzenia zajmują się procesem układania wytworzonych produktów na paletach. Precyzyjnie działające roboty paletyzujące, poprzez system rolek i przenośników ułożą towar, zwiększając przy tym ergonomię pracy. Ponadto nader pozytywnie wpłyną na zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa i obniżą koszty jego działalności. 

Maszyny paletyzujące wykorzystujące nowoczesną technologię są w stanie obsłużyć nawet kilka linii produkcyjnych, dzięki czemu prężnie działające przedsiębiorstwo może sprawniej dystrybuować swoje towary. W krótkim czasie do transportu może zostać przygotowane kilka rodzajów oferowanych towarów, z których każdy, dzięki indywidualnym ustawieniom paletyzatora, będzie odpowiednio skompletowany i zapakowany.

Roboty paletyzujące mogą obsługiwać pojedyncze produkty np. worki, czy skrzynie, lub kompletować kilka sztuk jednocześnie, przygotowując do przeniesienia na paletę. Dzięki temu indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa mogą być w pełni zaspokojone, co wpływa bez wątpienia na jego produktywność. Zastosowanie – w zależności od potrzeb – różnych rodzajów napędów, przekładni i hartowanych elementów zdecydowanie wpływa na płynność pracy maszyn, a także zwiększa w znacznym stopniu ich żywotność, co zabezpieczy płynność produkcyjną przedsiębiorstwa.

Każdą maszynę paletyzującą można indywidualnie dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa, dzięki czemu w pełni wykorzystuje się jej funkcje w procesie produkcyjnym. Zainstalowanie dodatkowych systemów wizyjnych i skanujących usprawni proces detekcji, aby proces przebiegał profesjonalnie i zapewnił stuprocentową wydajność.

Dbałość o projektowanie maszyn oparte na najwyższych normach i standardach sprawia, że zrobotyzowane przygotowywanie produktów do transportu jest w pełni bezpieczne i wysoce funkcjonalne.

paletyzator_3d_flex_1.jpg
01

Paletyzator 3D-flex

Paletyzator 3-osiowy w stylu kartezjańskim, wszechstronny i prosty, odpowiedni do każdego produktu (worków, pudełek, skrzynek itp.). Ruchy liniowe o niskim tarciu na kołach gumowych, które można zintegrować z innymi maszynami w celu uzyskania pełnej linii automatycznej.

Czytaj dalej
mcp-hs_2.jpg
02

Paletyzator MCP-HS

Niezawodny i kompaktowy wysokowydajny paletyzator. Sprzęt nie wymaga specjalnej konserwacji. Paletyzator jest w pełni zautomatyzowany, a diagnostyka odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Nadaje się do worków i pudełek, MCP jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Czytaj dalej
1.jpg
03

Paletyzator MCP-LS

Niezawodny i kompaktowy wysokowydajny paletyzator. Sprzęt nie wymaga specjalnej konserwacji. Paletyzator jest w pełni zautomatyzowany, a diagnostyka odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Nadaje się do worków i pudełek, MCP jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu, nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Czytaj dalej
tb-50_3.jpg
04

Prasa TB-50

Prasa pakująca do BIG-BAG. Prasa do pakowania bezpośrednio na paletach w dużych plastikowych torbach.

Czytaj dalej
panda_it-eng-2020.jpg
05

PANDA

3-osiowy kartezjański paletyzator wszechstronny i prosty, odpowiedni do niskiej produkcji worków, pudełek, kartonów. Ruchy liniowe są na łożyskach kulkowych obiegowych, które zapewniają długą żywotność, niski poziom hałasu i niskie koszty utrzymania. Zintegrowany z logistyką dla pełnej automatyzacji procesu.

Czytaj dalej